אני מאמין

שלום רב,

אנו רואים בטיפול נפשי תהליך בו האדם מגלה עוד על עצמו, מתמודד פנימה עם נושאים מרכזיים ומהותיים, ומנסה לפעול לכיוון של שינוי. אנו מנסים להיכנס כגורם המחולל שינוי זה.

אנו מאמינים שעלינו לכבד כל אדם המגיע לטיפול, להבין מהיכן הוא פועל ומהם הגורמים המשפיעים עליו. אנו נשענים על ניסיון, ידע יישומי ומחקרי, אך אנו מאמינים כי תיאוריות טיפוליות וטכניקות שונות אכן עוזרות לנו בטיפול, אך האדם והאנושיות באה לפני הכול ועליה לעמוד בראש מעיינינו.

אנו מאמינים שכל טיפול, בין אם פסיכולוגי או פסיכיאטרי, ולכל גיל, מתבסס על יצירת קשר אישי, תוך הבנה כי לכל אדם יש להתייחס באופן ייחודי המתאים לו, תוך הסכמה משותפת של מטרות הטיפול.

בתפיסתנו טיפול נפשי הינו מקום בטוח לדבר עם עצמך דרך הקשבה של האחר. מקום בו האדם מרגיש נוח ופתוח לגלות את עצמו, להיפתח, להתבונן עמוק פנימה, גם באמצעות נקודת מבטו של האחר.

אנו חושבים כי המרחב הטיפולי הינו מרחב מכבד ומאפשר, מרחב בו ניתן למצוא משאבים וכוחות פנימיים, שבעזרתם ניתן להתגבר על מכשולים רבים, כאלו שכלל לא שיערנו בליבנו שנוכל להתגבר עליהם.

אנו מאמינים כי בנפש של כל אחד ואחת מאיתנו טמונות יכולות ריפוי נפשיות, גם אם בזמנים מסויימים איננו רואים זאת. אנו מנסים, באמצעות טיפולים פסיכולוגים ואחרים, לעזור לכל אדם למצוא את התשובות הפנימיות שאותן הוא מבקש לחפש. בין אם מדובר בהגשמה עצמית, מציאת משמעות לחיים או הרחבת מעגל האפשרויות הקיימות תוך יכולת לדבר ולהתיידד גם עם בעיות רגשיות, תוך למידה כיצד ניתן להיבנות ולהתחזק דווקא מהם.

אנו מאמינים שטיפול נפשי הנו עבודה של שניים, עבודה של שיתוף פעולה שלעתים אינה קלה ופשוטה. טיפול שפועל בכיוון זה עשוי לתת תחושה חדשה, תחושה של יותר חופש פנימי, תחושה בעלת תשוקה לחיים ושביעות רצון.

אנו מזמינים אתכם להתרשם מהאתר שלנו והתכנים השונים המצויים בו, 
ולפנות אלינו בכל שאלה.

בברכה,
צוות מכון תל אביב לפסיכותרפיה.
מלאו פרטים ואנו ניצור קשר