מהו טיפול רגשי?

טיפול רגשי הנו למעשה טיפול פסיכותרפי הנעשה באמצעות אנשי מקצוע כגון פסיכולוגים קליניים, פסיכותרפיסטים וכדומה. טיפול פסיכותרפי הנו טיפול באמצעות שיחה והוא מכוון להתייחסות מוכללת אל העולם הנפשי של האדם והמשמעויות השונות הכרוכות בכך. טיפול באמצעות שיחה מזמן מרחב בו מתקיימת מערכת יחסים מאוד ייחודית בין המטפל והמטופל , יחסים שטיבם מאוד חשוב להצלחת הטיפול.

פנייה לטיפול רגשי נעשית כאשר חשים לא טוב נפשית, חשים שלא נמצאים על המסלול הרגיל, כאשר קיים דיכאון או חרדה, משבר נפשי כתוצאה מאירוע חיים מכונן, הפרעות נפשיות, קשיים בביטחון העצמי, קשיים חברתיים, קשיים ביצירת קשר זוגי , משברים בעקבות אובדון או גירושין, קשיי הסתגלות במסגרות, קשיים בתקשורת עם הסביבה ועם המשפחה ועוד הרבה סיבות.

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני: 03-9505052

טיפול מסוג זה אינו מיועד רק למי שסובל ממשבר נפשי או מהפרעות נפשיות . גם מי שמעוניין להיות יותר מודע לעצמו עם יכולת התבוננות טובה יותר על העצמי והאחר יכול לעשות זאת באמצעות טיפול רגשי. זה מאפשר להכיר את נבכי הנפש טוב יותר, להבין למה ואיך אנו פועלים, ובכך מעלה את החשיבה לגבי לאן אנו רוצים להגיע ומה הדרך לשם. ישנם הפונים לטיפול רגשי על מנת לפתור סוגייה ספציפית בחייהם, וישנם הפונים מתוך תחושה כללית לא טובה, כך או כך הטיפול נותן מענה.

טיפול רגשי נועד להבין את האדם בשלמותו, מהו סיפור החיים שלו, כיצד הוא עוצב בילדותו ונערותו וכיצד עיצוב אישיותי זה בא לידי ביטוי היום, מהם הכוחות הנפשיים והמשאביים הרגשיים העומדים לרשותו כיום, נקודות חוזקה וחולשה באישיות ואופני התמודדות עם קשיים רגשיים במהלך החיים. באמצעות כל הפרטים הללו ניתן לעבור תהליך עמוק ומשמעותי שיצמיח שינוי אמיתי ומושרש, שינוי שיישאר לאורך זמן.

טיפול פסיכולוגי אינו תמיד דבר קל. זהו תהליך ארוך אל תוך הנפש, אל המקומות שנמצאים במודעות ואל המקומות שאינם במודעות, מעלה זכרונות מודחקים או נשכחים ומציף רגשות ותחושות עוצמתיים. לעתים מאוד לא פשוט להתבונן על העצמי באמצעות מטפל המשקף לך את המקומות החזקים והיפים אך גם את החולשות , הקשיים והאתגרים. אך לכל האתגרים הללו יש מטרה מאוד ברורה, והיא לעבור תהליך של טיפול רגשי שישפר את איכות החיים הרגשית בסופו. טיפול רגשי מוצלח משפיע ישירות על התפקוד היומיומי, על היכולת להתמודד עם אתגרים נוספים וחדשים שהחיים מזמנים לנו כל הזמן.
אם קיימת התלבטות האם לפנות לטיפול רגשי, יש לבחון קודם כל עד כמה אני מעוניין בשינוי, עד כמה הבעיה עימה אני מתמודד מפריעה לי, עד כמה ניסיתי לשנותה / לפתור אותה בעזרת עצמי, חברי ומשפחתי. אם לאחר כל זאת עדיין אין מענה לבעיה, כדי לשקול להיעזר ולפנות לטיפול פסיכולוגי.


קישורים נוספים:


פסיכולוגים קליניים במכון:

איתמר פסקלאיתמר פסקל - פסיכולוג קליני
פסיכולוג קליני מומחה, מנהל המכון, עוסק בפסיכותרפיה במבוגרים, בטיפול זוגי, הדרכת הורים וטיפול פסיכולוגי בבני נוער. (מספר רישיון פסיכולוג 7876, מספר רישיון מומחה 27887). משמש כקב"ן (קצין בריאות נפש) בשירות מילואים. כיום לומד בתכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית בבית הספר...
לחצו כאן לקרוא עוד...ד"ר כרמית וגשל - פסיכולוגית קלינית 	ד"ר כרמית וגשל - פסיכולוגית קליניתד"ר כרמית וגשל - פסיכולוגית קלינית
פסיכולוגית קלינית מומחית (מספר רישיון פסיכולוג 7868), עוסקת בטיפול במבוגרים על ידי טיפולים פרטניים, זוגיים וקבוצתיים. בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית ובעלת ניסיון טיפולי של 11 שנים במטופלים במגוון גילאים, תרבויות, מצבים אישיים וקשיים רגשיים. את ניסיון הטיפול רכשה במערכות...
לחצו כאן לקרוא עוד... 
מלאו פרטים ואנו ניצור קשר