אבחון פסיכולוגי (פסיכו-דיאגנוסטי) לילדים, נוער ומבוגרים

אבחון פסיכולוגי לילדים ומבוגרים
אבחון פסיכולוגי לילדים ומבוגרים
אבחון פסיכולוגי או בשמו המקצועי אבחון פסיכו–דיאגנוסטי משמש לכמה מטרות:
• אבחון פסיכולוגי יכול לעזור להבין מצוקה נפשית של ילדים, מתבגרים ומבוגרים, מה מטריד אותם? עד כמה המצוקה מטרידה אותם? עד כמה היא עמוקה? מה בדיוק המצוקה הזו כוללת? האבחון יכול להוסיף מידע מעבר למה שהילד או המבוגר עצמו מספר, ולהשלים לתמונה כוללת.
• אבחון פסכולוגי יכול לעזור להבין מצבים נפשיים אצל מבוגרים, לתת תמונה כללית על מצוקה, הפרעות ומחלות נפש.
• אבחון פסיכולוגי יכול לעזור לפני התחלתו של טיפול תרופתי שניתן ע"י פסיכאטר או לפני התחלת טיפול פסיכולוגי. במידה וקיימת התלבטות האם המצב הרגשי מצריך טיפול תרופתי, מאיזה סוג והאם הוא יעזור, או מהי האבחנה.
• אבחון פסיכולוגי יכול לספק דעה נוספת לאדם שמטופל אצל פסיכולוג כבר תקופה, וקיימת השאלה האם הטיפול תורם, האם להמשיך טיפול, האם הוא בשל לטיפול.
האבחון נערך על ידי פסיכולוג קליני מומחה, במהלך 2-3 פגישות (תלוי בקצב העבודה ויכולת הריכוז של הנבדק), ואת ממצאיו מציג הפסיכולוג
בשיחת סיכום ובדו"ח כתוב ובו המלצות להמשך טיפול.

מה כולל אבחון פסיכולוגי
האבחון כולל ראיון קליני בו הנבדק מספר כל מה שרלוונטי אודות חייו. מהלך חיים, קשרים בינאישיים, מקומות עבודה, אירועים מיוחדים, הצלחות וכשלונות, תכונות אופי בולטות וכו'. מהלך הראיון ותוכנו משתנים מאדם לאדם כיוון שכל נבדק מכניס את עולמו האישי, את תפיסת עולמו ואת אישיותו. במהלך בראיון עולה מידע אודות הנבדק שאינו נשאל ישירות כגון – קוד התנהגות, הופעה חיצונית, תכונות אופי כמו ביישנות או פתיחות.
בנוסף כולל האבחון מבחנים שונים בכתב ובעל פה. המבחנים משקפים תהליכים ויכולות נפשיות ואינטלקטואליות של הנבדק, כאשר חלקם מנותחים ביחס לנורמות מקובלות וחלקם ע"י הפסיכולוג המאבחן.
דוח האבחון מפרט מימדים באישיותו וחייו של הנבדק: הן תחומים קוגניטיביים כגון – רמת אינטיליגנציה, זיכרון, יכולות קשב וריכוז, יכולות מילוליות, יכולות ביצועיות, יכולת תכנון הפרעות בחשיבה, ארגון החשיבה. והן תחומים רגשיים: נושאים שמעסיקים ומטרידים אותו, נקודות החוזק והחולשה, התנהלות ביחסים בינאישיים, דחפים שמשפיעים על התנהגותו או מחשבותיו, נטייה לדכאונות, חרדות ולחצים שקיימים, מצבי רוח, סטיות, וויסות רגשי, מיניות, מגנוני הגנה, הבנת סיטואציות חברתיות, אובדנות, תוקפנות, סגנון התמודדות.

אפשרויות אבחון נוספות:
- ניתן לבצע אבחון פסיכולוגי חלקי (מהיר יותר) - צרו קשר לפרטים נוספים.
- ניתן לבצע 
אבחון פסיכודידקטי
 שמשלב בדיקה של לקויות למידה עם אבחון פסיכולוגי.
- עבור תלמידים: המאבחנת מגיעה לפגישה עם הצוות המקצועי של בית הספר!! 
לחצו כאן לפרטים.הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישה!

________________________________________________________________

מידע נוסף בנושא: טיפול פסיכולוגי לילדים | הפרעת קשב וריכוז  |  אבחון פסיכולוגי לילדים
 
יעוץ פסיכיאטרי לילדים  |  אבחון פסיכודידקטי | אבחון דידקטי

______________________________________________
__________________

ניתן להתייעץ גם: בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשר
מלאו פרטים ואנו ניצור קשר