צוות המכון מגיע לפגוש את צוות ההוראה בביה"ס

אנו מאמינים שטובתו של הילד טמונה בשיתוף פעולה מתמשך עם בית הספר

המאבחנת הדידקטית מגיעה לבית הספר לפגישה עם צוות ההוראה – משתתפים בפגישה: המאבחנת, מחנכת / מורת שילוב ומומלץ גם ליועצת ולהורים להשתתף. ידונו על תוצאות האבחון, התפקוד בכיתה, דרכי העבודה בכיתה, תוכנית הלימודים והתאמות. המטרה של הפגישה היא לגשר על הפער והמרחק שבין האבחון הדידקטי ללמידה בכיתה.

צוות ההוראה מביא עמו את המידע הרלוונטי אודות תפקוד הילד בכיתה מבחינה לימודית, חברתית, לקיחת אחריות ועצמאות, קצב עבודה, השתתפות אקטיבית בשיעורים, והשוואה לקבוצת השווים. את המידע הזה מצליבים עם קשיים וליקויי הלמידה שעלו באבחון הדידקטי, דנים ומנתחים יחד. שיתוף הפעולה מצמיח בנייה של תוכנית עבודה נכונה ויעילה יותר עבור התלמיד!!!

כאשר גם ההורים שותפים פעילים בתהליך, הדבר מאפשר לסנכרן תוכנית עבודה ביתית שתתמוך ותמשיך את תוכנית העבודה בכיתה.

במקרה של אבחון פסיכולוגי המאבחנת הפסיכולוגית תגיע לבית הספר לפגישה עם יועצת בית הספר, המחנכת וההורים (מי שרלוונטי). מטרת הפגישה לחבר את תוצאות האבחון עם תפקודו השוטף של הילד בבית הספר. במפגש זה נוצרת תמונה שלמה וכוללנית למצבו הרגשי של הילד כולל יכולות חברתיות, לימודיות וכו' כאשר כל צד נתרם ותורם לדיון.

במקרה של טיפול פסיכולוגי בילדים ונוער
, חשיבות שיתוף הפעולה בין הגורמים המעורבים יכולה להכריע את הכף. איכות חייו הרגשית של הילד מושפעת רבות מנוכחותו בבית הספר. ילד בבית הספר חווה קשרים חברתיים, מפגש עם סמכות, עמידה בלחצים ומשימות, לקיחת אחריות אישית וקבוצתית, תחרות - כל אלו משפיעים על עולמו הפנימי. אנו רואים בבית הספר גורם מרכזי ומשפיע ולכן אנו מעוניינים להכיר ולהיחשף למציאות היומיומית של הילד, ובמידת הצורך להשתתף בדיונים וייעוץ מקצועי רלוונטי.

שירותים נוספים הניתנים במכון:
1. טיפול פסיכולוגי לילדים. קראו עוד.
2. אבחונים דידקטים, פסיכודידקטים ופסיכולוגים לילדים.
קראו עוד.
3. ייעוץ פסיכיאטרי לילדים.
קראו עוד.
4. הוראה מתקנת לילדים.
קראו עוד.
5. הדרכת הורים.
קראו עוד.

צרו עימנו קשר לקביעת פגישת הכרות.


מלאו פרטים ואנו ניצור קשר