התמודדות עם הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז
הפרעת קשב וריכוז
לאחר שילדכם אובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז ADD או ADHD מתחיל מסע ארוך בו אתם מתחילים להתמודד. מחפשים ולומדים אודות התופעה, פתרונות, מחפשים דרכים להתמודד, מורות להוראה מתקנת, טיפול תרופתי , שינוי בתזונה, הרגלי ספורט.... וכו'.
החיפוש האינסופי מתלווה אל קשיי היומיום הרגילים בהתמודות עם ילדי קשב וריכוז, ובתוך כל המסע הזה שלא נשכח את הילד עצמו שמנווט מפה לשם, מניסיון כזה ולעוד ניסיון אחר.
קיימים שני ערוצים מרכזיים בהתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז:
הערוץ הראשון הוא קבלת האבחנה והשלכותיה, גם מצד ההורים וגם מצידו של הילד. תהליך הקבלה מצד ההורים כרוך בהבנת התופעה על כל מאפינייה והגורמים לה, ויכולת להכיל את ההשלכות. הילד מתמודד עם תיוג חברתי, תחושת שונות מחבריו, מחשבות שמשהו לא בסדר איתו, כל התהליך עלול להשפיע על תחושת הערך העצמי והביטחון העצמי של הילד,ואילו נושאים שחשוב להתייחס ולטפל בהם.
הערוץ השני הוא מציאת הדרך המתאימה להתמודדות על פי ערכי המשפחה ורצונותיהם, להחליט האם לקחת טיפול תרופתי או לא, האם לעבור לכיתה קטנה יותר, קונפליקטים אל מול בית הספר, ציפיות הדדיות בין הילד והוריו, חיפוש מסגרת מתאימה יותר.
לצוות המכון ניסיון רב בליווי הורים לילדים עם הפרעת קשב וריוכז על שני סוגיה. הצוות יוכל יכול לעזור לכם בהתמודדות, לתרום לשיקול הדעת, למצוא את סדרי העדיפויות שלכם ולקבל החלטות שיתרמו לתחושתו ותפקודו של ילדכם.
הטיפול יכול להיערך במפגשי הדרכת הורים, בטיפול בילד או בשילוב של שניהם במידת הצורך.
 
הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישת הכרות ראשונית!

________________________________________________________________

מידע נוסף בנושא: טיפול פסיכולוגי לילדים | הפרעת קשב וריכוז  |  אבחון פסיכולוגי לילדים
 
יעוץ פסיכיאטרי לילדים  |  אבחון פסיכודידקטי | אבחון דידקטי

______________________________________________
__________________

ניתן להתייעץ גם: בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשר




מלאו פרטים ואנו ניצור קשר