טיפול בדיכאון אצל ילדים ונוער

טיפול בדיכאון אצל ילדים ונוער
טיפול בדיכאון אצל ילדים ונוער
הורים צריכים להיות מודעים לכך שגם ילדים סובלים מדיכאון. כיום ידוע כי דיכאון לסוגיו עלול להתפתח אצל ילדים ולהשפיע על המשך חייהם באופן קריטי. הילדים עצמם לרוב אינם יודעים לומר שהם שרויים במצב דיכאון, וגם לא יידעו לתאר במילים מדויקות את רגשותיהם. המקרה של בני נוער שונה, משום שהם כבר בעלי מודעות וידע, ולרוב ידעו להעיד על תחושת דיכאון, אך לא תמיד יבחרו לשתף את סביבתם. האחריות לשים לב שמשהו אינו כשורה מוטלת על ההורים.

דיכאון אצל ילדים עשוי לבוא לידי ביטוי בדרכים אחרות מהמוכרות לנו. עצב, מצב רוח רע, חוסר חשק ואנרגיות כל אילו הם מאפיינים רגילים לדיכאון, אך אצל ילדים דיכאון יכול להתבטא גם בקשיים בשינה, התקפי זעם, כעס ועצבנות יתר.

סימנים נוספים שעשויים להעיד על קיומו של דיכאון אצל ילדים ונוער:

הימנעות ממפגשים חברתיים, העדפה להישאר בבית ולעיתים להסתגר בחדר, ירידה בלימודים בבית הספר וירידה ברמת הריכוז הכללית כפי שנצפית גם בבית הספר וגם בבית, איבוד עניין בתחומים ותחביבים שאהב לפני כן, רוגז, כעס ועצבנות מתמשכים, עצב מתמשך, קשיים בשינה רצופה או שינה יתר על המידה, ירידה או עלייה משמעותית במשקל, שינויים בתיאבון. במצב של דיכאון בדרך כלל יופיעו כמה תסמינים במקביל לאורך תקופת זמן.

ישנה חשיבות רבה לאבחון והתערבות מוקדמים וזאת בשל ההשפעה הגדולה שיש לדיכאון על ההתפתחות בכל תחומי החיים, על יצירת קשרים בתוך ומחוץ למשפחה ועל החשש מפני הידרדרות נפשית שתתפתח למצבים קיצוניים. אם קיים חשד לדיכאון יש לפנות לגורם טיפולי מוסמך - פסיכיאטר או פסיכולוג ילדים המתמחים בטיפול בילדים ונוער. ניתן לפנות אלינו לטיפול וייעוץ פסיכולוגי ופסיכיאטרי לילדים
בדף יצירת קשר.

טיפול פסיכולוגי לילדים ונוער

תהליך טיפול פסיכולוגי בדיכאון בילדים ונוער כרוך בהירתמות של ההורים, שצריכים ללמוד כיצד להוות משענת, להבין את שורש הבעיה, ופחות להתמקד בביטויים החיצוניים שלה שלרוב מפריעים למהלך החיים התקין בבית ובמסגרות החינוכיות.


 אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר לקביעת פגישת היכרות עם פסיכולוג ילדים.
 

________________________________________________________________

מידע נוסף בנושא טיפול בילדים:  טיפול פסיכיאטרי לילדים  |  טיפול CBT לילדים ונוער 

                           
אבחון פסיכולוגי ופסיכודידיקטי לילדים    |  פסיכולוג ילדים 
________________________________________________________________

ניתן להתייעץ גם:  בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשרמלאו פרטים ואנו ניצור קשר