קשיים חברתיים אצל ילדים

טיפול בקשיים חברתיים אצל ילדים
טיפול בקשיים חברתיים אצל ילדים
בעיות חברתיות של ילדים הוא נושא כאוב גם לילד וגם להוריו. ילדים נמצאים זמן לא מועט בחברה – בגן, בבית הספר, בחוגים, אחה"צ בפגישות בשכונה, בשבתות מול ילדים נוספים מהמשפחה המורחבת. למעשה חלק גדול משעות היממה הם נמצאים במצבים חברתיים שונים והם "אמורים" לדעת להשתלב ולהסתדר. לא תמיד זה מה שקורה, וילדים רבים סובלים מדחייה חברתית ולא חווים יחסים חברתיים חיובים.
ידם של ההורים קצרה בנושא  זה ועם כל הכוונות הטובות והרצון הטוב הורה לא יכול להחליף את הילד ולעמוד במקומו ברגעים אילו, עם כל העצות והשיחות, בסופו של דבר ההתמודדות בחזית היא של הילד. ילדים עם בעיות חברתיות מרגישים דחויים, פגועים ומשקל כבד רובץ על כתפיהם.

קשיים חברתיים אצל ילדים - טיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי יעיל עוזר לילד לצאת מהמעגל אליו נקלע תוך בירור הסיבות שהובילו לקושי החברתי. האם הקושי קשור בסביבה החינוכית בה נמצא הילד? האם הוא קשור במשפחתו? או בילד עצמו?
המסגרת החינוכית יכולה להשפיע על הקשיים החברתיים של הילד לחיוב או לשלילה. לעיתים היא אף מכריעה את כף המאזניים בכך שגורמת להחרפה בהתנהגויות חברתיות שליליות.

ילדים סופגים התנהגויות שונות בבית ומחקים התנהגויות שהילד סופג מבני המשפחה, טיב היחס כלפיו (כאהוב או דחוי) והקשרים ביניהם יכולים להוות מודל לחיקוי והשפעה על התנהגותו הבינאישית ויכולותיו החברתיות. הם גם עשויים להעמיד את עצמם באותה דינמיקה חברתית שמוכרת להם מבית.

בעיות חברתיות יכולות לנבוע גם מגורמים שקשורים לילד עצמו. ישנם לקויות מולדות שמשפיעות על רכישת מיומנויות חברתיות טובות: הפרעת קשב וריכוז, בעיות שפתיות, בעיות בויסות חושי, קושי בתחושה במרחב וקושי בהבנת קודים חברתיים. כל אילו משפיעים ישירות על תפקודו של הילד בחברה. מעבר לכך קונפליקטים חברתיים יכולים להתפתח על רקע שונות בין ילדים, לילדים יותר קל ונוח להתחבר אל מי שדומה להם, אך אין להם את הכלים להסתדר עם מי ששונה.
פסיכולוג ילדים יכול לאתר את הסיבה לקשיים החברתיים מהם סובל הילד. טיפול בקשיים חברתיים משתף הן את הילד והן את הוריו, זהו טיפול בו מאתרים את הסיבה לקושי, מעבדים, בודקים אופציות לדרכי התמודדות ושינוי.


 אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר לקביעת פגישת היכרות.
 

________________________________________________________________

מידע נוסף בנושא:  טיפול פסיכיאטרי לילדים  |  טיפול CBT | טיפול פסיכולוגי

                           
אבחון פסיכולוגי ופסיכודידיקטי לילדים
________________________________________________________________

ניתן להתייעץ גם:  בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשרמלאו פרטים ואנו ניצור קשר