הסתגלות לחיי נישואין והורות

הסתגלות לחיי נישואין והורות
הסתגלות לחיי נישואין והורות
אחת ההנחות הבסיסיות אצל רבים מאיתנו היא שהורות הינה דבר טבעי, שלב מובנה בהתפתחות העצמית ופועל יוצא של זוגיות מבוססת. עם זאת, אבות ואימהות רבים מוצאים שההורות מזמנת להם אתגרים שכלל לא צפו אותם ולעתים אף לא מודעים לכך שהורותם היא המקור לאי הנחת וחוסר הסיפוק שהם חשים. גם אצל בני זוג שהשתוקקו להיות הורים ושהרגישו בשלים ומוכנים לכך, ההסתגלות להורות עשויה לחשוף אותם לתחושות מטרידות של אובדן הפרטיות והזמן האישי, אשמה, חרדה, כעס, תסכול מתמשך ואף טינה כלפי ילדיהם. ההורות מהווה גם "חומר נפיץ" כנגד הזוגיות.

מחלוקות בין בני הזוג על דרך החינוך וההתייחסות כלפי הילדים, "קואליציות" משפחתיות, קשיים ופערים בזוגיות שמחלחלים להורות שכיחים מאד במערכות זוגיות ומשפחתיות רבות אך לא בהכרח מדוברים או מתוקנים. הורים עשויים לחוש בושה, עלבון, קושי לשחרר שליטה על ילדיהם או חוששים מביקורת חברתית ועל כן הם לא ניגשים בצורה ישירה לקשיים הרגשיים שההורות מזמנת להם. במסגרת הזוגיות הם עשויים לחשוש לבקש עזרה כדי לא לחוש טועים ומובסים בפני בן או בת הזוג.

הפנייה לטיפול יכולה להוות צעד הכרחי להקלה משמעותית ושיפור איכות החיים הן של בני הזוג והן של הילדים. בטיפול הזוגי ייבחנו תפיסת ההורות ודפוסי ההורות האישיים של כל אחד מבני הזוג, הדמיון וההבדלים ביניהם, השתקפות הקשר הזוגי בהורות והשפעת ההורות על הקשר הזוגי. המטפל יסייע לבני הזוג להבחין בין הקשיים בזוגיות לבין הקשיים בהורות וללמוד על הקשר ביניהם. המטפל ובני הזוג ביחד ידונו בדרכים להימנע מהישאבות חוזרת ונשנית לדינמיקות הורים-ילדים בלתי יעילות ומזיקות, ובדרכים בהן בני הזוג יכולים לתמוך אחד בהורות של השני באופן שישפר את היחסים בין בני הזוג ובין ילדיהם ובין שני בני הזוג.


אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר לקביעת פגישת היכרות.
 
 
 ________________________________________________________________

מידע נוסף בנושא:  טיפול פסיכולוגי בדיכאון  |  טיפול דרך האינטרנט

                            התמודדות אישית עם פרידה וגירושין
________________________________________________________________

ניתן להתייעץ גם:  בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשר
מלאו פרטים ואנו ניצור קשר