התמודדות עם פרידה וגירושין

התמודדות עם פרידה וגירושין
התמודדות עם פרידה וגירושין
האם הזוגיות הזו טובה עבורי? האם אוכל למצוא זוגיות טובה יותר? האם אמשיך או אפרק את החבילה?
גם אם מחליטים לפרק את החבילה שאלות רבות עומדות על הפרק וקיים לחץ, אי ודאות, בלבול ותסכול רב. ייתכן שתחושות אלו אף מלוות בחרדות, דיכאון ותחושה כללית של חוסר שליטה בחיים.
התמודדות עם פרידה וגירושין מעלה מחשבות חדשות ולעיתים מטרידות על העתיד, ובמיוחד חששות על איך אסתדר? איך הילדים יושפעו ממהלך כזה או אחר? איך מתמודדים עם השבר והכאב?

התמודדות עם פרדה וגירושין - טראומה

גירושין עשויים להיחוות כטראומה לכל דבר. קיימת תחושה קשה של שבר פנימי כתוצאה מפרידה מאדם כה מוכר, שהיה חבר קרוב ואהוב, ושהיה נוכח בחיים כל כך הרבה זמן. אך טבעי שיופיעו רגשות שונים כגון כעס, קנאה, בדידות, תסכול, חוסר אונים, אי ודאות ואף חרדות ודיכאון. במיוחד אם הפרידה הייתה על דעת צד אחד או כתוצאה מבגידה באמון, הצד השני עלול לחוש מרומה, נבגד, פגוע ומאוכזב. מעבר לכך, העלבון צורב וקשה, וכך גם התחושה של ירידה בביטחון העצמי ובדימוי העצמי.

תהליך הגירושין כרוך לרוב בכאב רב, מריבות וויכוחים, וגורמים למתח ואי שקט עקב הצורך לדאוג מחדש לביטחון כלכלי ולשגרת חיים שונה ומשתנה. במידה ויש ילדים הנושא מורכב כפליים, יש לדאוג גם לטובתם, לשים לב לתהליכים נפשיים שהם חווים כתוצאה מהגירושין. ילדים מאוד רגישים לפרידה של ההורים ואינה מתקבלת באופן טבעי בנפשו של הילד שהתרגל כל חייו שהוריו חיים זה לצד זה, גם אם לא באופן מושלם.

טיפול בהתמודדות עם פרידה וגירושין מסייע לעבד ולעכל את המתרחש, להבין ולהפנים טוב יותר את התהליך הנפשי המורכב הכרוך בכך. ניתן באמצעות הטיפול לעבור תהליך נפשי המסייע להתמודד טוב יותר, תוך הפנמה של תהליך הפרידה והתבוננות על השלכותיו על החיים הפרטיים וחיי המשפחה כולה. 


הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר לקביעת פגישת היכרות ראשונית. 
 
________________________________________________________________

מידע נוסף בנושא:  טיפול זוגי  |  טיפול פסיכולוגי בחרדה  |  טיפול פסיכולוגי בדיכאון

                           
טיפול CBT בחרדה ודיכאון
________________________________________________________________

ניתן להתייעץ גם:  בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשר


 
מלאו פרטים ואנו ניצור קשר