קשיים ביצירת קשר זוגי

קשיים ביצירת קשר זוגי
קשיים ביצירת קשר זוגי
טיפול פסיכולוגי בנושא יצירת קשר זוגי מתייחס לקושי המתמשך ליצור קשר זוגי עיקבי ולבסס מערכת יחסים יציבה. קושי זה עשוי להופיע גם אצל אלו שיוצרים קשרים זוגיים שאינם מבוססים על הדדיות, הערכה, כבוד ואהבה, אלא על קשר זוגי הנובע מתוך עמדת נחיתות, דחייה, חרדה ואף השפלה. מנגד, ובעמדה בעייתית לא פחות, קיים קושי ביצירת קשר זוגי עבור אלו היוצרים קשרים זוגיים מתוך עמדת עליונות ללא ביטויי אהבה לבן או בת הזוג, ויוצרים בטווח הארוך קשר המבוסס על ניכור וסבל הדדי.
טיפול פסיכולוגי בקושי ביצירת קשר זוגי מנסה לסייע בבחירת בן או בת זוג מתאימים וביצירת קשר זוגי בריא, יציב ומספק.

קושי ביצירת קשר זוגי עשוי להיות קשור לקושי בקבלה העצמית, המוביל לתחושת חוסר תקווה ובדידות. הבדידות עשויה להתבטא בכמיהה לבן או בת זוג, לעיניים מביטות, לקבלה כנה ואמיתית, ורצון להיות שקופים ומובנים.
טיפול בקושי ביצירת קשר זוגי עוסק במפגש עם אינטימיות, ובשאלה איזה סוג של בן או בת זוג עתידיים אנו עשויים לבחור וכיצד ניתן לגרום לאהבה אינטימית להתרחש עם אותו אדם חדש שנכנס לחיינו.
כאשר זוגיות אכן מתחילה לרקום עור וגידים, אנו מעוניינים לדעת כיצד ניתן לגרום לה להצליח ולהישמר, ולהימנע מהתנהגויות שונות כגון לחץ חונק מצד אחד או קרירות ומרחק מצד שני.

טיפול פסיכולוגי עוסק גם בשאלה במי אנו מתאהבים, האם אנו מתאהבים במי שאינו מעוניין בנו, ומצד שני אנו אדישים ולא מעוניינים במי שמעוניין בנו. האם אנו נבהלים ממחוייבות זוגית? האם אנו מתאהבים באנשים הלא נכונים?
פעמים רבות טיפול בקושי ביצירת קשר זוגי עוסק גם בחרדת נטישה. חרדה מסוג זה גורמת להעדיף הימנעות מקשר על פני סיכון של פרידה ונטישה אפשרית.

הטיפול הפסיכולוגי עשוי לסייע בבחירת בן או בת זוג מתאימים וביצירת קשר זוגי בריא, יציב ומספק תוך חקירה מעמיקה של דפוסי חשיבה והתנהגות הקשורים לקשר זוגי.


אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר לקביעת פגישת היכרות ראשונית!
 
 ________________________________________________________________

מידע נוסף בנושא:  טיפול פסיכולוגי בדיכאון  |  טיפול דרך האינטרנט
________________________________________________________________

ניתן להתייעץ גם:  בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשר
מלאו פרטים ואנו ניצור קשר