טיפול קבוצתי ממוקד בהיפוכונדריה בגישת CBT

טיפול קבוצתי
טיפול קבוצתי
טיפול קבוצתי הנו טיפול פסיכותרפויטי, הנערך במרחב משותף וגדול יותר – בתוך קבוצת משתתפים.
הניסיון והידע מראים כי טיפול כזה הנו מועיל עבור משתתפי הקבוצה ומגלם בתוכו מספר מרכיבים משמעותיים:

כמו בטיפול פרטני (מטפל עם מטופל אחד), משתתפי הקבוצה מתייחסים לבעיותיהם האישיות ולסיבה בגינה הגיעו לטיפול. המטפל הקבוצתי מתייחס לקשייו של כל משתתף בקבוצה והעבודה האישית היא במקביל לעבודה הקבוצתית. יחד עם זאת, העבודה הקבוצתית והמפגש עם מטופלי הקבוצה האחרים מוסיפים מימד בעל ערך לכל משתתף, כשהוא חשוף לעוד מגוון נוסף של צורות התמודדות, השקפות וניסיון שונים ומגוונים בהתמודדות עם הבעיה. הקבוצה במובן זה משמשת גם כקבוצת למידה וכקבוצת תמיכה, מרכיב שהוכח כמשמעותי וכמקדם מאוד.

לפי גישת הCBT הקבוצה תעסוק בהגדרה נכונה וממוקדת של הבעיה בגינה פונים לטיפול; חברי הקבוצה ילמדו לזהות ולהכיר את מסלולי החשיבה ודפוסי ההתמודדות בהם הם משתמשים באופן אוטומטי, יקבלו כלים וידע כיצד לבקר אותם וכיצד לאמץ במקומם דרכי חשיבה והתמודדות מותאמים ומסתגלים יותר.
ברוח הגישה, חברי הקבוצה יקבלו מטלות/משימות לעבודה בין המפגשים הקבוצתיים, כך שהעבודה הקבוצתית משלבת בין המימד ה"תיאורטי" של ההבנה את המצב לבין התנסות בפועל בשינוי ההתנהלות הלא רצויה תוך כדי אימון.

הקבוצה כוללת בין 5 ל 8 משתתפים ומנחה אחד. חשוב לציין כי חברי הקבוצה מחוייבים לסודיות מירבית כפי שיוסבר ע"י מנחה הקבוצה. הפגישות מתקיימות אחת לשבוע ובמשך כ 90 דקות.
ההשתתפות בקבוצה מחייבת ראיון אישי מקדים עם מנחה הקבוצה.

מנחה הקבוצה הינו איזי מאימן, עובד סוציאלי קליני בעל הכשרה בטיפול CBT, טיפול בחרדות ובעל ניסיון בהנחיית קבוצות.

לחצו כאן ליצירת קשר אם ברצונכם להירשם לקבוצת הטיפול.
מלאו פרטים ואנו ניצור קשר