טיפול CBT בחרדה

טיפול CBT בחרדה, טיפול בחרדות
טיפול CBT בחרדה, טיפול בחרדות
התמודדות עם חרדה אינה דבר קל, לעיתים אחרים אינם מבחינים בכך, אך ההתמודדות יכולה להיות קשה מאוד. אם הנך סובל\ת מחרדה והגעת להבנה כי הנך זקוק\ה לעזרה מקצועית - קיימים מספר אפשרויות שנפרט אותן כאן על מנת לספק לך יותר מידע להחליט מהו הטיפול המתאים עבורך.

טיפול בחרדה יכול להתבצע במספר דרכים: המקובלת והיעילה - טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי). מדובר בטיפול קצר מועד יחסית שעוסק בפן הקוגניטיבי בתפיסה של האדם את החרדה, ובפן ההתנהגותי מתבצעת עבודה בה ניתנים כלים להתמודדות טובה יותר. מדובר בטיפול שאמור להיערך על טווח של 15 מפגשים בממוצע (תלוי בתמונה הקלינית של כל מטופל), כאשר בסיומו אמור המטופל לחוש הקלה הן בעוצמת החרדה והן בתדירות ההופעה שלה.


למידע נוסף לגבי טיפול CBT וצוות המכון 
צרו עמנו קשר: 03-9505052 או בדף
יצירת קשר

בטיפול CBT לומד המטופל להכיר התנהגויות ומחשבות אשר מחמירות את החרדות, לומד להכיר כיצג מנגנון החרדה פועל עליו וכיצד ניתן להתמודד עמו טוב יותר באמצעות כלים שנרכשים בטיפול. טיפול מסוג זה כולל משימות, שיעורי בית ועוד על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות.

אפשרות נוספת היא לגשת לטיפול פסיכודינאמי. מדובר בתהליך ממושך ומעמיק בו נעשית בחינה יסודית של כל מימדי הנפש, כלומר התבוננות אל הילדות, נערות, יחסים בינאישיים, זוגיות וכו' על מנת להכיר לעומק את העצמי ולברר מהו בסיס הקושי והסבל של החרדה מתמודדים בהווה. לעיתים מגיעים לטיפול מסוג זה רק לאחר טיפול CBT או טיפול תרופתי הממתן את רמת החרדה.

הטיפול הפסיכודינאמי אינו גורם להקלה מיידית של הסימפטומים החרדתיים כפי שהטיפול הממוקד מכוון (טיפול CBT), אך הוא מאפשר הבנה עמוקה ורחבה לגורמים השונים שהביאו למצב החרדתי הקיים. השיפור במצב מתקיים בהמשך הטיפול, לאורך הזמן ככל שמעמיקים את הקשר הטיפולי וככל שהאדם מכיר טוב יותר את נבכי נפשו.

אפשרות נוספת היא טיפול תרופתי פסיכיאטרי להקל על ההתמודדות עם החרדה. ניתן לגשת לייעוץ פסיכיאטרי המבצע אבחון מקצועי של טיב החרדה, עוצמתה, אופי השפעתה על התפקוד וכו' על מנת לבחון האם לתת טיפול תרופתי ומהו הטיפול המתאים ביותר למצב המתואר. לעתים מומלץ להתחיל טיפול תרופתי על מנת להקל בהתמודדות עם החרדות ושיתאפשר לבצע עבודה טיפולית פסיכולוגית ללא לחץ עצום ומטריד.


למידע נוסף לגבי ייעוץ פסיכיאטרי
צרו עמנו קשר: 03-9505052קישורים למידע נוסף בנושא:


הכירו את מומחה טיפול CBT במכון:
 
איזי מאימןאיזי מאימן - מומחה CBT
עובד סוציאלי קליני, עוסק בפסיכותרפיה עם מבוגרים ומתבגרים, טיפול זוגי וייעוץ שיקומי. (מס\' רישיון 18285). בעל הכשרה ונסיון רב בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (טיפול CBT) מטעם משרד הבריאות. בעל תואר שני . M.A בעבודה סוציאלית קלינית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מדריך מוסמך...
לחצו כאן לקרוא עוד...


איזי מאימן, מומחה בטיפול CBT, מציג את ניסיונו בטיפול קוגניטיבי התנהגותי.איזי מאימן, מתאר כיצד טיפול CBT פועל בטיפול בחרדה.מלאו פרטים ואנו ניצור קשר