טיפול תרופתי בדיכאון

טיפול תרופתי בדיכאון
טיפול תרופתי בדיכאון
דיכאון היא אחת המחלות היותר נפוצות שמאפיינות את העידן המודרני, לא סתם היא נקראת מגיפת המאה, הרי שכמעט 20 אחוז מכלל האנשים סובלים מדיכאון לפחות פעם אחת במהלך חייהם. דיכאון היא תופעה רגשית המלווה בתסמינים פיזיולוגיים והתנהגותיים ומקורה טמון בגורמים רבים. למעשה, די בשגרת החיים הלחוצה בה אנו חיים על מנת לייצר דיכאון ברמות שונות אצל אנשים בכל הגילאים.

דיכאון כאמור יכול להיווצר ממגוון רחב ביותר של סיבות שונות, החל מדיכאון שנובע כתוצאה מחרדות ולחצים בהם שרויים אנשים רבים וילדים ביניהם, דיכאון לאחר לידה או הפלה, דיכאון חורף שבמהלכו ישנה ירידה בכמות הסרוטונין המיוצר במח, במיוחד אצל נשים והרשימה עוד ארוכה.
מחלת הדיכאון מתאפיינת בתסמינים שונים, כאשר חומרת התסמינים עומדת בקו ישר עם דרגת הדיכאון. בין התסמינים הנפוצים יותר ניתן לזהות ירידה ברמת האנרגיות של האדם הלוקה בדיכאון, שינויים קיצוניים בצריכת מזון, שינויים במסת גוף ושינויים דרסטיים בהרגלי שינה, כך שבעוד שיהיו אנשים שיתקלו בקושי בשינה, אנשים אחרים- לנוכח הדיכאון ישנו כמויות שינה מופרזות ויתקשו לצאת מהמיטה. במחלת הדיכאון מוטב לטפל בשלבים כמה שיותר מתקדמים, על מנת למנוע החרפה של המצב.

שיטת טיפול תרופתי בדיכאון

ישנם מקרים בהם אדם מצליח להתגבר על דיכאון באופן עצמאי, יחד עם זאת, במרבית המקרים ללא טיפול וסיוע חיצוני יתקשה האדם להתגבר על הדיכאון והמצב, כאמור, עלול להחמיר אף יותר. ישנן שיטות שונות לטיפול בבעיית דיכאון, כאשר במצבים קיצוניים, בהסכמתו של המטופל, יהיה מקום לשלב בטיפול הפסיכולוגי גם טיפול תרופתי. בין התרופות היעילות יותר שנמצאו לדיכאון ניתן למצוא את הציפרלקס ולוסטרל, כמו כן ניתן למצוא תרופות נוספות ממשפחת ה SSRI . התרופות בעיקרן מעלות את רמות הנוירוטרנסמיטרים במוח - מה שמביא לידי שיפור במצב הדיכאוני. ישנם מקרים בהם הדיכאון הוא עמוק וקשה, ומונע מהאדם לתפקד באופן טוטאלי, במצבים כאלה, טיפול תרופתי יהיה מומלץ ואף הכרחי.
אף אחד אינו חסין מפני הדיכאון, בטח שלא בעידן שבו אנו חיים כיום, ילדים ומבוגרים כאחד חשופים לסכנת המחלה ועל כן חשוב מאוד להביע רגישות לשינויים התנהגותיים של הסובבים אותנו. פעמים רבות האדם לא ידע לאבחן או לזהות באופן עצמאי שהוא בסובל מבעיית דיכאון ויטה לחשוב כי הירידה במצב הרוח, היעדר האנרגיות וחוסר הרצון לצאת מהמיטה הם מצב טבעי שלא ניתן לטפלו - אין הדבר נכון. בדיכאון ניתן לטפל, טיפול שיחזיר את השמחה לחיים ואת הרצון לחיות.
 

 הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישת הכרות ראשונית!
  ________________________________________________________________
_
מידע נוסף בנושא:  טיפול פסיכולוגי למבוגרים  |  טיפול בדיכאון 

                                  
  טיפול פסיכולוגי בחרדה  |   טיפול CBT  
________________________________________________________________

ניתן להתייעץ גם:  בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשר


מלאו פרטים ואנו ניצור קשר