טיפול תרופתי בהפרעת קשב וריכוז

טיפול תרופתי לבעיית קשב וריכוז
טיפול תרופתי לבעיית קשב וריכוז
המודעות כלפי הפרעות קשב וריכוז הולכת וגוברת בקרב הציבור, כאשר בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר תופעות מסוג זה. שבירת מיתוס אחד בתחום הפרעות קשב וריכוז הוא שלהבדיל מהדיעה הרווחת שמדובר בהפרעה שפוגעת באיכות חייהם של ילדים בלבד, הרי שמבוגרים רבים נאלצים להתמודד עם מגוון תופעותיה של הפרעת קשב וריכוז, תופעות שפוגעות באיכות החיים, מפריעות להתמקד, לסיים דברים ואף מקשות על נהיגה וביצוע פעולות שמצריכות מידה גבוהה של ריכוז.

הפרעות קשב וריכוז נגרמות מכמה סיבות, כאשר המקור הראשוני של הופעת תופעה זו הינו תהליכים כימיים שונים המתרחשים בתוך המוח, אליה מצטרפים משתנים סביבתיים ותזונתיים אשר ביכולתם להגביר את ביטוייה של התופעה.
את מכלול ההפרעות שנוגעות אל בעיות קשב וריכוז נהוג לחלק לשני סוגים
1. הפרעת קשב וריכוז ללא היפראקטיביות ADD .
2. הפרעת קשב וריכוז עם היפראקטיביות ADHD.

שיטות הטיפול מותאמות למטפל בהתאם לדרגת הקושי של התופעה תוך התייחסות אינדוידואלית לרצונות והעדפות המטופל. ריטלין וקונצרטה אלה הן תרופות המזוהות עם הפרעות קשב וריכוז, אם כי לא תמיד יש צורך הכרחי לשימוש בהן. בדרך כלל טיפול בהפרעות קשב וריכוז ילווה בתהליכי תמיכה ועבודה עם הפסיכולוג, כאשר במידה ויהיה צורך והדבר יהיה נכון הן מבחינת הפסיכיאטר וכך גם מבחינתו של המטופל עצמו, ניתן יהיה לשלב טיפול תרופתי שיותאם באופן אישי , הן מבחינת סוג התרופות וכך גם מבחינת המינון שלהן, למטופל. טיפול בהפרעות קשב וריכוז יכול להתבצע גם באמצעות טיפול קוגנטיבי התנהגותי שנמצא יעיל במיוחד בתחום זה.

ילדים מזוהים עם הפרעות אלה בעיקר משום שהם נמצאים בסביבה לימודית מרבית שעות היום, סביבה המדגישה את קשיי הריכוז וההיפראקטיביות, ומשום שמדובר על קבוצות לימוד הרי שהפרעות אלה אינן מפריעות רק לילד עצמו, אם כי הן מפריעות הרבה פעמים להתנהלות סדירה של השיעור עצמו.

חשוב להבין שהבעיה אולי הגדולה ביותר בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים היא התסכול הרב שנוצר אצל ילדים לנוכח מה שנתפס כחוסר הצלחה בלימודים. תסכול שמוביל פעמים רבות לבעיות התנהגות ופוגע בסיכויי ההצלחה שלהם כמו גם יכולת להשתלב בחברה. כמו כן, חשוב להבהיר כי הפרעות אלה אין בהם משום להוכיח על היעדר יכולות או פוטנציאל של הילד, וההיפך הוא הנכון, ילדים רבים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז מתגלים כבעלי רמות אינטלקטואליות גבוהות מהממוצע, יצירתיים ומוכשרים מאוד, אך מבלי להתגבר על הקושי הכימי שנוצר אצליהם במח ישנה בעיה בביטוי כשרונותיהם של ילדים אלה.


הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישה.
  ________________________________________________________________
_
מידע נוסף בנושא:  טיפול פסיכולוגי לילדים  | אבחון פסיכולוגי לילדים |                                                                    
                           
 יעוץ פסיכיאטרי לילדים  |  אבחון פסיכודידקטי  |  אבחון דידקטי 
________________________________________________________________

ניתן להתייעץ גם:  בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשר


מלאו פרטים ואנו ניצור קשר