טיפול תרופתי בהתמכרויות

טיפול תרופתי בהתמכרויות
טיפול תרופתי בהתמכרויות
התמכרויות הינן שם כולל למגוון של התנהגויות הכוללות שימוש בחומרים או חזרה על פעולות שונות באופן תדיר, אף כפייתי לפעמים. בעוד שנהוג לזהות התמכרויות עם שימוש חוזר בחומרים שונים דוגמאת סמים או אלכוהול, הרי שבפועל- התמכרויות מתייחסות גם לחזרה מוגברת על פעולות שונות כך למשל התמכרויות למין, לגלישה באינטרנט, להימורים וכיוצא בזה.
לא כל שימוש תדיר או חזרה רבה על פעולה מסויימת תהיה בגדר התמכרות, אם כך, כיצד ניתן להבחין בין אדם שמרבה לצרוך או לבצע פעולה מסויימת לבין אדם מכור ?

זיהוי ואיבחון התנהגות התמכרותית:

ניתן לזהות ולאבחן אדם אשר סובל מהתמכרויות שונות, כאשר בדרך כלל מדובר על גורמים ואיבחונים מצטברים אותם יש לבחון. ככלל, אדם אשר סובל מהתמכרויות יראה לפחות מחצית מהתסמינים הבאים. רצון עז לצריכת חומרים או חזרה על הפעולה אליה הוא מכור. חוסר יכולת שליטה על זמנים ותדירות השימוש או החזרה על הפעולה. פיתוח סיבולת כלפי החומר הנצרך או תדירות החזרה על הפעילות הממכרת בצורה בה באופן קבוע יש צורך בהגברת מינון.

טיפול בהתמכרויות: 

על מנת לטפל בבעיות התמכרות באופן אקטיבי יש לעבור טיפול יסודי ומעמיק, וזאת בגלל הסיבה הפשוטה שבעיית התמכרויות שאינה מטופלת מהשורש תשוב ותחזור, וגם אם תיעשה גמילה מהתמכרות אחת, הרי שקרוב לוודאי שהיא תבוא לידי ביטוי בהתמכרות אחרת. טיפול בהתמכרויות הינו טיפול המשלב בדרך כלל טיפול תרופתי שמטרתו לסייע בתופעות הגמילה הגופניות הקשות, לצד ליווי פסיכולוגי שמטרתו לא רק לסייע לעבור את תהליך הגמילה אלא להקנות כלים מעשיים להתמודדויות עם חיים נטולי התמכרויות. הטיפול התרופתי יהיה מורכב בדרך כלל ממשכחי כאבים אותם ירשום פסיכיאטר באופן אינדוידואלי לכל מטופל בהתאם לאופי ולדרגת החומרה של ההתמכרות.

 

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישת הכרות ראשונית!
  ________________________________________________________________
_
מידע נוסף בנושא:  טיפול פסיכולוגי למבוגרים  טיפול בדיכאון 
                           
טיפול בחרדה  |   טיפול CBT  
________________________________________________________________

ניתן להתייעץ גם:  בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשר
מלאו פרטים ואנו ניצור קשר