לחץ וחרדה

טיפול תרופתי בחרדה
טיפול תרופתי בחרדה
חרדה, בדומה לדיכאון היא תופעה נפוצה למדי והיא באה לידי ביטוי אצל מבוגרים וילדים כאחד. חרדה, מקורה פעמים רבות הוא בפחד ממשהו ספציפי ונקודתי- במקרים כאלה ניתן להבחין בחרדת בחינות, חרדה מטיסות ואפילו חרדה חברתית שבמסגרתה בכל פעם שהאדם עומד בפני אירוע חברתי כל שהוא או שעליו להגיע למקום בו ישנו ריכוז גבוה של אנשים, האדם נתקף בתחושת לחץ, כאבים בשרירים, קשיי נשימה ועוד מיני תסמינים המאפיינים תחושות חרדה, אך בעיקר נפגמת יכולתו לחיות חיים תקינים ולהתגבר על אירועים שבדרך כלל אין בהם משום גרימת לחץ אדיר כל כך.

אבחון של חרדה
כאמור, חרדה יכולה להיות כתוצאה מפחד ספציפי, אך חרדה יכולה להיות גם משהו כללי ולא בהכרח מבוסס, והיא יכולה לבוא לידי ביטוי בהתקפי חרדה שלא תמיד ניתנים לחיזוי או להסבר. תופעת החרדה מתאפיינת בכמה מרכיבים מרכזיים, כאשר אספקטים רבים בחייו של האדם מושפעים ונפגעים באופן ניכר ממצבי חרדה. במקרים של חרדה אנו מזהים כי התופעה באה לידי ביטוי באספקטים פיזיים ורגשיים, וכך גם ברמה הקוגנטיבית וההתנהגותית. אדם שנמצא במבצי חרדה יחוש תחושות פחד, לחץ ומצוקה, הוא יטה להתרחק ולהמנע מהקטליזטור שמעורר את חרדתו ולעיתים אף יתבודד. מחשבות טורדניות ימלאו את מוחו ובדרך כלל הוא יחוש תחושות לחץ עמוק בחזה, התכווצויות שרירים, כאבי בטן ועוד.

חרדה היא תופעה לא נעימה, וחמור מכך מדובר על תופעה שיש בה משום פגיעה מהותית באורח חייו ובנפשו של הסובל ממנה. במקרים קשים של חרדה מדובר על קושי חמור אף יותר.

טיפול תרופתי בחרדה

הטיפול בחרדה מותאם באופן אינדוידואלי למטופל, בהתאם לרמת החרדה, סוג החרדה ובהתאם להעדפותיו. במקרים מסויימים יהיה צורך לשלב את הטיפול הפסיכולוגי עם טיפול תרופתי, לאחר חוות דעתו של פסיכיאטר, כאשר הדבר נכון גם לגבי ילדים הסובלים מחרדת בחינות, פחד קהל או חרדות אחרות.

טיפול תרופתי בחרדה נמצא יעיל במיוחד בכל מה שנוגע לחרדות מכל הסוגים. התאמת סוג התרופה תהיה כמובן וכאמור בצורה אינדווידואלית בהתאם לרמת החרדה ואופי המטופל. מומלץ להתייעץ עם רופא פסיכיאטר המתמחה ומנוסה בתחום זה. יש לקחת בחשבון שנטילת תרופה כוללת שיקולים שונים כגון סוג החרדה, עוצמתה והמידה בה היא מפריעה בתפקוד. יש לקחת בחשבון שלכל תרופה מאפיינים שונים כגון: מינונים, זמני לקיחת התרופה, תופעות לוואי ובטיחות.

 הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישת הכרות ראשונית!
  ________________________________________________________________
_
מידע נוסף בנושא:  טיפול פסיכולוגי למבוגרים  |  טיפול בדיכאון 

                                  
  טיפול פסיכולוגי בחרדה  |   טיפול CBT  
________________________________________________________________

ניתן להתייעץ גם:  בפורום ייעוץ פסיכולוגי
________________________________________________________________

פנו אלינו לקביעת פגישת היכרות: בטלפון 03-9505052 או בטופס יצירת קשר


מלאו פרטים ואנו ניצור קשר