רח' פרופ' שור 16, תל-אביב 077-9969194
דף הבית
מאמרים
פסיכולוג ומטפל זוגי בפרדס חנה ובשרון

פסיכולוג ומטפל זוגי בפרדס חנה ובשרון

איתמר פסקל

שמי איתמר, פסיכולוג קליני, מטפל זוגי, עוזר לבני זוג למצוא את המרחב הרגשי המשותף שלהם – את הלב של הזוגיות. בנוסף, אני עובד גם באופן פרטני בתחומי התפתחות אישית, הגשמה, יצירת קשר זוגי, משברי חיים וקשיים שונים.

המפגשים הטיפוליים הם כלי, כלי לדבר את הלב, את הכנות, את עצמך, כלי להתחבר למי שאני, לחבר בין מה שאני מצפה מעצמי לבין מי שאני באמת במציאות. הן ברמה האישית והן ברמה הזוגית.

העבודה הנפשית שאני מזמין להיות חלק ממנה היא עבודה של התבוננות פנימה, לעצור רגע ולברר מה קורה לנו, היכן אנחנו ממוקמים בחיים, מה קורה מול הסובבים אותנו, וכיצד אנו מופעלים ממנגנונים פנימיים שוב ושוב.

העבודה הפנימית הזו לעיתים אינה קלה, אינה פשוטה, מדובר בקילוף חסמים וחומות שאנו מציבים עבור עצמנו, אך עם השנים כמטפל למדתי שהעבודה הזו מאפשרת חיבור טוב יותר לעצמי ומגבירה את הביטחון. האפשרות לסמוך יותר על עצמי ולהכיר ביכולות והאיכויות שלי, כמו גם במגבלות ובמגרעות, פותחת פתח להטבה נפשית.

הגישה שלי מקבלת, מאפשרת, ואינה שופטת או מבקרת. אני ניגש לתהליכי טיפול בצניעות, בכבוד, ממקום פנימי שלי שמעוניין לראות את האדם שמולי, לתמוך בו ולעזור לו ככל יכולתי.

אני עוסק בעבודה טיפולית עם כל אדם באשר הוא, ובכל זוגיות על כל גווניה וסוגיה: מונוגמיים, יחסים פתוחים, פוליאמורים וחד מיניים. הטיפול הזוגי והטיפול הפסיכולוגי הפרטני מיועד לכל תושבי איזור השרון: פרדס חנה, חדרה, בנימינה, זכרון יעקב, קיסריה ויישובי הסביבה.

ליצירת קשר עם איתמר פסקל ולקביעת טיפול:

על מפגשי הטיפול הפסיכולוגי והזוגי

עבורי המפגש הטיפולי הוא מרחב של כנות, של שיחה מלב ללב. הכנות והישירות שמתאפשרים במרחב הזה מאפשרים הדהוד פנימי של הנאמר, מאפשרים לצעוד במסע הנפשי שמטרתו גדילה וצמיחה. כל אחד ואחת בקצב האישי שמתאים ומרגיש נכון.

אני מאמין כי הדבר החשוב והגדול ביותר שאדם יכול להעניק לעצמו היא היכרות טובה ואמיתית עם עצמו. כשאנחנו מהלכים בעולם עם יותר נוכחות, ממקום של היכרות פנימית עמוקה יותר ומכירים את סיפור חיינו ואת השלכותיו – אנו מרגישים יותר בטוחים ומאמינים בעצמנו וביכולת שלנו להתמודד.

בטיפול אנו נתבונן יחדיו גם בחלקים החזקים והחיוביים באישיות וגם בחלקים שאנו פחות אוהבים, ודרך שיח טיפולי פתוח ובונה נראה את מהלך החיים כתמונה רחבה הנפרשת מולנו וכוללת יחסים בינאישיים, הורות, קריירה, מיניות וכו'. מדובר בתהליך טיפולי של להביא את הרצון והלב אל קידמת הבמה, לאט לאט לקרב בין מי שהיינו רוצים להיות לבין מי שאנו במציאות.

על טיפול וייעוץ זוגי: הגישה שלי

אני מתמקד בטיפול וייעוץ זוגי עם זוגות שונים ומגוונים בנושאי משבר זוגי, חוסר אמון ובגידה, קשיים בתקשורת הזוגית, זוגות שחשים ריחוק, חוסר אינטימיות וקושי ליצור חברות אמיתית וזוגות שמגיעים סביב ריבים, כעסים, מתחים ומאבקי כוח חוזרים ונשנים, שינויים על רקע גירושים והתמודדות עם פתיחה של היחסים.

​בזוגיות ישנן האשמות רבות: שלא מבינים אותי, שלא רואים אותי, שאני אשתנה, לא סומכים עליי מספיק, אך העניין הוא לא את או אתה, אלא החיבור, הקשר והדינמיקה ביניכם. על זה אני עובד בטיפול זוגי, על החיבורים שמקשרים ביניכם, ליצור שפה משותפת, ליצור תקשורת טובה יותר, ללמוד איך לדבר אחד עם השניה טוב יותר.

באופן טבעי מנגנוני הגנה ודפוסי העבר באים לידי ביטוי בקשר הזוגי. דפוסים אלו גורמים לנו להחזיק בתפיסות ועמדות קודמות שקשה לנו לשנות. בטיפול הזוגי ננסה לזהות דפוסים ודרכי חשיבה קיימים וננסה יחד לראות כיצד ניתן לתקשר את עצמנו אחרת.

נברר יחד מהם הרגישויות השונות של כל אחד מכם שבאות לידי ביטוי בזוגיות, מהם הכפתורים שגורמים לדינמיקה שלילית ביניכם וכיצד ניתן לשנות זאת – לראות שוב את הצרכים והרצונות אחד של השני.

עם זוגות הנמצאים ביחסים פתוחים או פוליאמורים אנו מבררים יחדיו את המורכבות שבדבר, האם קיימת התאמה מדויקת לכל צד והאם כולם רואים את כולם כפי שהיו רוצים. מבררים נושאים כגון אשמה וקנאה, התמודדות עם אגו ושייכות. עם זוגות חד מיניים אני עובד על התמודדות עם ההורות, התמודדות עם פתיחת הזוגיות וכל בעיה זוגית אחרת בדומה לזוגות סטרייטים.

איתמר פסקל מסביר: טיפול פסיכולוגי וזוגי

קצת עליי: פסיכולוג בפרדס חנה, חדרה ובשרון

פסיכולוג קליני, מטפל החל משנת 2004. הכשרתי כללה תואר B.A במדעי ההתנהגות ותואר M.A בפסיכולוגיה קלינית, התמחות קלינית (מ.ר. פסיכולוג 7876), ולימודי המשך בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, סדנאות וקורסים רבים במהלך השנים בנושאים מגוונים, וכיום אני ממשיך בהסמכה להיות מדריך מוסמך של פסיכולוגים קליניים בפסיכותרפיה.

בשנת 2010 הקמתי את מכון תל-אביב לפסיכותרפיה כבית למטפלים שונים בתחומי טיפול מגוונים, את המכון אני מנהל עד היום. במכון עובדים פסיכולוגים, עו"ס קלינים ופסיכיאטרים במגוון סוגי טיפול: טיפולים דינאמיים, טיפול CBT, טיפול בילדים ונוער, טיפול זוגי, הדרכת הורים, יעוץ פסיכיאטרי, אבחונים ועוד. במשך שנים שימשתי כקב"ן בשירות מילואים.

לקביעת טיפול פסיכולוגי בפרדס חנה, מלאו את הטופס המצורף או צרו קשר:

הכותב: איתמר פסקל, פסיכולוג קליני

מעוניינים שנצור קשר?

tapi office location
דברו איתנו