רח' פרופ' שור 16, תל-אביב 077-9969194
דף הבית
טיפול בילדים
טיפול רגשי לילדים

טיפול רגשי לילדים

טיפול בילדים

טיפול רגשי לילדים הוא תחום ייחודי בעולם הטיפולי. ילדים עם בעיות רגשיות אינם יודעים לזהות את הבעיה, להסביר אותה ולבקש עזרה, על כן למבוגר סביבם יש אחריות רבה. במכון תל אביב לפסיכותרפיה מעודדים הורים להיות בתשומת לב מתי ההתמודדות המשותפת של הילד ומשפחתו אינה מיטבה ומקדמת, וזה הרגע הנכון לפנות לטיפול.

לילד המתמודד עם בעיות רגשיות יש מספר ערוצי תמיכה ועזרה. הערוץ הראשון הוא הילד עצמו, שמאמץ אסטרטגיות מקדמות. לדוגמה ילד הסובל מחרדת נטישה ידאג להיות בקשר רציף עם מבוגר במהלך היום, וכמובן יעשה זאת באופן שאינו מודע. הערוץ השני הוא מעטפת המבוגרים שסביבו, ששמים לב לקשיים הרגשיים שלו ומתאמצים לעזור ולתמוך.

במקרים בהם שני הערוצים הללו לא צלחו להגיע לאיזון ותפקוד טוב יותר מול הקושי הרגשי ונראה כי קיימת החמרה, צרו איתנו קשר ונשמח להתאים לכם מטפל המתמחה בתחום טיפול רגשי לילדים.

מעוניינים שנצור קשר?

כיצד טיפול בילדים עם בעיות רגשיות מתבצע?

במכון תל אביב לפסיכותרפיה עובדים פסיכולוגיים קליניים ופסיכותרפיסטים בעלי ניסיון רב בזיהוי ואבחון בעיות רגשיות אצל ילדים ובבחירת הטיפול המתאים ביותר. בעבודתם הטיפולית הם שמים במרכז הבמה לא רק את הילד, אלא גם את הוריו שמשמשים באופן טבעי כסוכן שינוי ודמות מפתח בהצלחת הטיפול. משום כך, טיפול רגשי בילדים במכון כולל גם הדרכת הורים באופן תדיר.

אופי הטיפול תלוי בגיל הילד, הקושי הרגשי עמו הוא מתמודד ומאפייניו האישיותיים של הילד. טיפול פסיכותרפי יערך על ידי פסיכולוג ילדים, בו ישתלבו טיפול במשחק ושימוש בשיח טיפולי התואם את גיל הילד. במהלך טיפול במשחק צפים ועולים קשיים רגשיים שונים, כאשר למטפל מתאפשרת עבודה טיפולית עם תכנים שהילד משליך מתוך עצמו לתוך המרחב המשחקי המשותף שנוצר בטיפול.

טיפול באמצעות משחק מאפשר לילד מרחב שחרור של קושי, הצפתו על פני השטח ולעתים אף הכרה בו באמצעות עבודה טיפולית של המטפל. עמוק יותר בתוך הטיפול, כשילדים בעלי יותר הבנה והכרה במה שקשה להם, נוצר בסיס רחב יותר לשיח טיפולי. בשיח זה ילד עשוי להגיע להבנות ולקשר אותן לאמונות שונות שמזינות את הקושי הרגשי. לדוגמה הבנה על חסם תפיסתי כלשהו, שהמטפל יכול לאפשר לילד לחוות חוויות הפוכות ממה שהוא רגיל, ולאפשר אמונה עצמית ומציאת אסטרגיות טובות יותר.

אנו מציעים גם טיפול רגשי לילדים באמצעות תרפיה במוסיקה. יעל אלמוג הינה תרפיסטית במוסיקה, שמציעה מרחב טיפולי בו נגינה, שירה ויצירה הם חלק מהאמצעים לעבור תהליכים נפשיים מיטיבים. ילדים מגלים עניין טבעי בטיפול שכזה ונהנים מפעילות מוסיקלית ומוצאים דרך מהירה להבעה רגשית באמצעותה.

יעל אלמוג, פסיכותרפיסטית ומטפלת במוסיקה

יעל אלמוג

תרפיסטית במוזיקה

יעל אלמוג היא פסיכותרפיסטית המתמחה בטיפול רגשי לילדים ולמבוגרים, באמצעות מוזיקה או שיחות.

טיפ קטן עבורכם ההורים

חשוב כהורה להבין כי בעיות רגשיות אצל ילדים מין הפנים אל החוץ. הקושי הרגשי מתפתח אט אט  בתוך עולמו הפנימי של הילד ובא לידי ביטוי בעולמו החיצוני בצורות שונות ומגוונות. בעולמו החיצוני קושי רגשי עשוי להתבטא באמצעות משחק, למידה, אינטראקציה חברתית ובינאישית, בסגנון התנהלות, כישורי חיים ועוד.

לרוב טיפול רגשי בילדים יתחיל מהמקום שקל יותר לגעת בו, מהעולם החיצוני הנראה לעין. לדוגמה, קושי של ילד להפסיד במשחק, אי יכולת לעמוד בחוקים בבית הספר וגם בחדר הטיפולים, משחק אלים עם בובות, פסיביות ועוד. דרך ביטוי חיצוני זה יגלוש הביטוי אל עבר עולם פנימי שבבסיס ההתנהגות החיצונית.

החשיבות של התמודדות עם בעיות רגשיות אצל ילדים

אל טיפול רגשי לילדים אצלנו במכון מגיעים ילדים עם בעיות רגשיות שונות כגון: חרדות שונות – חרדת נטישה, חרדה כללית, חרדה חברתית, הרטבת לילה, בעיות התנהגות, דימוי עצמי נמוך, קשיים רגשיים הקשורים להפרעת קשב וריכוז, קשיים רגשיים הקשורים לבעיות רפואיות שונות.

העולם הרגשי הוא כלי דרכו חווים הילדים את העולם. הוא משפיע על העיבוד, ההתמודדות והבחירות שילדים עושים יום יום בחייהם. במהלך שנות הילדות נרשמות חוויות בנפש ובונות את אישיותו של האדם שהוא עתיד להיות. חשיבות הטיפול בילדים היא משמעותית ולעתים אף נדרשת. אנו ממליצים ליצור עמנו קשר לפרטים נוספים, גם אם יש התלבטות או כל שאלה שעולה.

מעוניינים שנצור קשר?